Zawody Pucharu Polski i Zgrupowanie Kadry Narodowej WŁOCŁAWEK 2017

W dniach 27-30 kwietnia członkowie Klubu Modelarskiego „Orion” z  Muszyny wzięli udział w Zawodach Pucharu Polski w modelarstwie kosmicznym, oraz zgrupowaniu kadry narodowej we Włocławku. W przededniu długiego weekendu majowego pogoda na północy Polski nie dopisywała.ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ KLIKNIJ ZDJĘCIE

Zaplanowane na piątek tj 28.04 zgrupowanie kadry narodowej nie odbyło się ze względu na nieustępliwy deszcz przez co Maciej Paluszek i Bartłomiej Tokarczyk którzy zostali powołani do Kadry Narodowej nie mieli okazji wytestować nowo przygotowanych modeli na Mistrzostwa Europy (do których eliminacjami najlepszych miało być piątkowe zgrupowanie). Na sobotę i niedzielę zaplanowane było rozegranie Zawodów wliczanych do Pucharu Polski. W pierwszy dzień – mimo przelotnych opadów deszczu Maciejowi  Paluszkowi udało się wywalczyć srebrny puchar polski w kategorii S4A – modeli rakietoplanów.
Rywalizacje we Włocławku były pierwszym w tym sezonie zawodami rakietowymi organizowanymi przez Aeroklub Polski i FAI, a przed nami kolejne. Wstępnie wiadomo, że Maciej Paluszek wystartuje jako reprezentant Polski w zaplanowanych na sierpień Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych które odbędą się również we Włocławku. Reprezentować nas będzie w kategoriach S3A (modele rakiet czasowych ze spadochronem) i S6A (modele rakiet czasowych z taśmą). Dziękujemy darczyńcom – Urzędowi Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, Bankowi Spółdzielczemu Krynica Zdrój-Muszyna, a także firmą Wofil i PlotComplex we wsparciu rozwoju naszych modelarskich technologii.