Mistrzowie Świata z Muszyny – podsumownie Mistrzostw Świata w Modelarstwie Kosmicznym 2023 w USA

Bartłomiej Tokarczyk, człowiek – rakieta z Muszyny został wicemistrzem świata w kategorii rakiet ze spadochronem oraz drużynowym wicemistrzem świata. Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych odbyły się w USA, w Austin w Teksasie.

W Austin w Teksasie (USA) zakończyły się Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych. Bartłomiej Tokarczyk, człowiek – rakieta z Muszyny został wicemistrzem świata w kategorii rakiet ze spadochronem oraz drużynowym wicemistrzem świata.

W ostatnim dniu Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych w Austin USA Mateusz Tokarczyk w drużynie zdobył srebrny medal w kategorii rakiet makiet, a ja po raz kolejny brązowy medal zespołowo w kategorii makiet wysokościowych. – mówi Bartłomiej Tokarczyk, opiekun Uczniowskiego Klubu Modelarskiego ORION w Muszynie. 

Polska ekipa zdobyła indywidualnie trzy medale. Bartłomiej Tokarczyk brąz (kat. rakiety ze spadochronem), Sławomir Łasocha srebro (kat. rakiety z taśmą), Jakub Żyła junior złoto (kat. makiet). 

– Drużynowo zdobyliśmy trzecie miejsce w kategorii rakiet ze spadochronem, pierwsze miejsce rakiet z wirnikiem, trzecie miejsce rakiet z taśmą, trzecie miejsce rakiet makiet wysokościowych, drugie miejsce juniorów rakiet makiet.- podsumowuje zawody muszyński modelarz. 

Zawodnicy z Muszyny mieli okazję zwiedzić Space Center Houston Saturn V, które – jak mówi Bartłomiej Tokarczyk, robi niesamowite wrażenie.

– Amerykanie świętują Dzień Niepodległości, a ja świętuję zdobycie indywidualnego wicemistrzostwa świata w kategorii rakiet ze spadochronem i zespołowego wicemistrzostwa świata, z drużyną. – cieszy się modelarz. 

– Jestem w modelarskim raju, 35 lat klejenia rakiet i w końcu to mam.

Źródło: Sądeczanin