REKORD ORIONA pobity – 7 medali na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych 2017.

Rekordową liczbą 7 medali zakończyła się dla modelarzy z Klubu Modelarskiego „Orion” w Muszynie rywalizacja sportowa w ramach jednej z najważniejszych imprez modelarskich– Mistrzostw  Polski Modeli Kosmicznych, które odbyły się w dniach 07 - 09 lipca 2017 we Włocławku.

Na listach startowych imprezy znalazło się ponad 60 najlepszych zawodników – juniorów i seniorów z całej Polski, w tym drużyna muszyńskiego klubu „Orion” działającego przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie.

Nasi modelarze zdobyli medale  aż  w   4 kategoriach!

W rywalizacji seniorów po złoty medal i tytuł Mistrza Polski  w kategorii S3A sięgnął Maciej Wiśniewski. Trzykrotnie na podium stanął doświadczony zawodnik i instruktor, członek kadry narodowej – Bartłomiej Tokarczyk, który zdobył dwa srebrne medale: w kategorii S3A oraz w najbardziej widowiskowej kategorii makiet S7 , a także brązowy medal w kategorii S9A . Miejsca na podium nie zabrakło również  dla utytułowanego zawodnika Macieja Paluszka, członka kadry narodowej, który tym razem zdobył dwa trofea:  medal srebrny w kategorii S9A i medal brązowy w kategorii S4A.

W rywalizacji  juniorów srebrny medal w kategorii  S9A zdobył Filip Kapłon.

Dodatkowo tuż poza podium ulokowali się: Maciej Wiśniewski zajmujący 5 miejsce w kat. S6A,  Maciej Paluszek 5 miejsce w kat. S1B i Filip Kapłon jako junior na 4 miejscu w kat. S7.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i co najmniej tak udanych startów.

Wielkie podziękowania kierujemy do naszych darczyńców: Spółdzielni Pracy Muszynianka, firmy Wofil i Urzędu  Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, dzięki wparciu których nasza sportowa pasja może się rozwijać, i z którymi chętnie dzielimy się radością z naszych sukcesów.

Impreza rozgrywana przez trzy dni na podwłocławskim lotnisku Kruszyn przeszła już do historii, jednakże w  ponad 50-letniej tradycji muszyńskiego modelarstwa zapisała się trwałymi zgłoskami.