Udany weekend dla modelarzy Oriona na zawodach Pucharu Świata „Tatra Cup 2016” w modelarstwie kosmicznym, kończących sezon modelarstwa rakietowego 2016.

W miniony weekend (23-25 września 2016r) dziesięciu muszyńskich modelarzy wzięło udział, tak jak w ubiegłym roku, w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Polski „Tatra Cup 2016” rozgrywanych na nowotarskim lotnisku. Po raz kolejny modelarze Oriona pokazali na co ich stać, przywożąc do Muszyny trzy statuetki Pucharu Polski. Zawody okazały się najbardziej szczęśliwe dla prezesa klubu i opiekuna całej ekipy – Bartłomieja Tokarczyka, który zajął II miejsce w kategorii S9A (rakiety czasowe z opadaniem wirowym) oraz III miejsce w kategorii S7 – makietą francuskiej rakiety kosmicznej „Diamant B”. Oprócz niego, junior  – Filip Kapłon zdobył III miejsce w kategorii S6A (rakiety czasowe z taśmą hamującą). Pozostali członkowie klubu także uzyskali bardzo dobre rezultaty w rankingach zawodów.

SONY DSC

Zawody Pucharu Świata w Nowym Targu są ostatnimi zawodami rakietowymi, w jakich będą brać udział modelarze z Muszyny w tym roku. W sumie wzięliśmy udział w trzech zawodach Pucharu Świata, czterech Pucharu Polski, Mistrzostwach Polski. Po raz pierwszy startowaliśmy w dwóch kategoriach: modelach klasy S5 i S1 (rakiety i makiety rakiet wysokościowe). Z każdych zawodów przywieźliśmy przynajmniej jedną statuetkę lub medal. Możemy być naprawdę zadowoleni z tego sezonu. Warto podkreślić, że nie byłoby możliwe nasze uczestnictwo w tak wielu imprezach i uzyskanie takich wyników bez wsparcia sponsorów. W tym roku byli to: Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Spółdzielnia Pracy „Muszynianka”, Stowarzyszenie Klucz Muszyński, oraz firma Dyskret. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten modelarski rok i prosimy o dalsze wspieranie działalności klubu, której efekty są tak widoczne.

Fotorelacja w galerii lub po kliknięciu na zdjęcie powyżej.