Worek medali po Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w Lesznie

Z workiem medali Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych powrócili muszynianie z Leszna. Mateusz Tokarczyk w konkurencji modeli rakiet wysokościowych S1A sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Adam Długosz został Mistrzem Polski, koronnej i najbardziej zaawansowanej technicznie dyscyplinie rakiet makiet S7 junior, zaś w konkurencji rakiet ze spadochronem S3A bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Barszcz.

W Lesznie na lotnisku odbyły się (14-17 lipca) Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów. W zawodach tych  uczestniczyli również modelarze Uczniowskiego Klubu Modelarskiego Orion w Muszynie działającego przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Zawodnicy powrócili z workiem medali, w tym z tymi najcenniejszymi, bo złotymi oraz tytułami mistrzów Polski. 

-Wspaniały owocny wyjazd przyniósł wiele medali bo aż siedem, trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Wynik jest jednym z najlepszych wyników uzyskanych w Mistrzostwach Polski w historii klubu Orion.- cieszy się instruktor modelarstwa kosmicznego Bartłomiej Tokarczyk. 

-W konkurencji modeli rakiet wysokościowych S1A Mateusz Tokarczyk okazał się najlepszy i sięgnął po tytuł Mistrza Polski.-mówi instruktor modelarstwa kosmicznego Bartłomiej Tokarczyk.

-Drugie miejsce zajął Adam Długosz. W kolejnej konkurencji rakiet ze spadochronem S3A bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Barszcz uzyskując tytuł Mistrza Polski, a trzecie miejsce zdobył Mateusz Tokarczyk.

W koronnej i najbardziej zaawansowanej technicznie dyscyplinie rakiet makiet S7 junior Adam Długosz został Mistrzem Polski, startując polską rakietą antygradową Rasko 2. Drugą pozycję uzyskał Mateusz Tokarczyk francuską rakietą Rubis.

Wśród seniorów drugie miejsce uzyskał Bartłomiej Tokarczyk rakietą Saturn V. Obecnie modelarze Bartłomiej i Mateusz Tokarczyk przygotowują się na Mistrzostwa Europy Modeli Kosmicznych, które odbędą się w sierpniu w Serbii. (MK) fot. Mateusz Banach

Źródło: Sądeczanin. https://sadeczanin.info/sport/z-workiem-medali-mistrzostw-polski-modeli-kosmicznych-powrocili-muszynianie