Zawody Pucharu Świata „World Cup in Cracow”

W dniach 29 – 31 maja 2015 modelarze z UKM „Orion” w Muszynie brali udział w zawodach o Puchar Świata w Modelarstwie Kosmicznym, zorganizowanym na lotnisku w Krakowie. Zawody pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI, przyciągały na start zawodników z wielu krajów Europy, między innymi : Niemiec, Białorusi, Bułgarii, Słowenii, Czech, Słowacji oraz Polski. Opiekunem naszej drużyny był prezes klubu „Orion” pan Bartłomiej Tokarczyk.

SONY DSC

Drużyna startowała w czterech konkurencjach: rakietoplanów, rakiet z taśmą, rakiet z wirnikami oraz makiet. Konkurencja była bardzo duża, gdyż modelarze z poszczególnych krajów to reprezentanci kadr narodowych – nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości zawodników, było ich, aż osiemdziesięciu podkreśla prezes klubu. Nasze wyniki są obiecujące, zarówno juniorzy jak i seniorzy uplasowali się w pierwszej oraz drugiej dziesiątce. Junior Cyprian Hamernik zajął 8 miejsce w klasie makiet, co jest olbrzymim osiągnięciem. Równolegle do zawodów Pucharu Świata odbywał się Puchar Polski, w którym Janusz Maczuga zdobył III miejsce w kategorii modeli S9A (rakiety z wirnikami)oraz Bartłomiej Tokarczyk VI miejsce również w klasie rakiet S9A. Sponsorem wyjazdu była Spółdzielnia Pracy Muszynianka, Klucz Muszyński oraz Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, która pokryła większość wydatków w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej dla organizacji pozarządowych, tytułem zadania publicznego „Modelarska pasja”.