Pięć medali „ORIONA” na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych

W dniach 10-12 lipca 2015 muszyńscy modelarze z UKM „ORION” w Muszynie wzięli udział w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych w Nowym Targu. Zawody zostały zorganizowane przez Aeroklub Polski i przyciągnęły modelarzy z całej Polski. Rozegrano cztery konkurencje rakiet, a mianowicie rakiety opadające na spadochronie, taśmie, wirniku i rakietoplany czyli modele samolotów o napędzie rakietowym. Nasi zawodnicy zdobyli pięć medalowych miejsc.DSC_0100

Maciej Paluszek zdobył srebrny medal w klasie rakietoplanów oraz brązowy w klasie rakiet ze spadochronem. Dariusz Jocher zdobył złoty medal w klasie rakiet z wirnikiem oraz srebrny medal w klasie rakiet z taśmą. Seweryn Cieśla zdobył brązowy medal w klasie modeli rakiet z taśmą. Najmłodszy modelarz – junior Cyprian Hamernik uplasował się na dwóch czwartych miejscach, były to jego drugie zawody i olbrzymi sukces. Opiekunem całej drużyny modelarzy był instruktor mgr inż. Bartłomiej Tokarczyk. Jesteśmy szczęśliwi, że osiągnęliśmy taki sukces. Osobiście nasza pasja do modelarstwa została w tym roku doceniona i przełożyła się na wyniki sportowe. Nigdy do Muszyny nie przywieziono bowiem aż pięciu medali. Kolejne zawody do których będziemy się przygotowywać to Puchar Świat i Puchar Polski który odbędzie się pod koniec września również w Nowym Targu. Sponsorem wyjazdu była Spółdzielnia Pracy Muszynianka, Klucz Muszyński oraz Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, która pokryła większość wydatków w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej dla organizacji pozarządowych, tytułem zadania publicznego „Modelarska pasja”.