Muszyńscy modelarze z medalami Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych we Włocawku

Modelarze z Muszyny przywieźli komplet medali z Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku. Był to ich ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Modeli Kosmicznych które odbędą się w Amerykańskim Teksasie.

Aeroklub Włocławski był gospodarzem zakończonych (9 – 12 czerwca) Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów. Modelarze z Muszyny z tych zawodów przywieźli komplet medali.

Zawodnicy startowali w kategoriach: S1A/B (modele rakiet wysokościowych), S3A (modele rakiet czasowych ze spadochronem), S4A (modele rakietoplanów), S5B/C (modele makiet wysokościowych), S6A (modele rakiet czasowych z taśmą hamującą), S7 (modele makiet), S9A (modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym).

W kategorii rakiet makiet Mateusz Tokarczyk został mistrzem Polski, a Tomasz Barszcz zajął drugie miejsce w kategorii rakietoplanów. Na trzecim miejscu uplasował się Bartłomiej Tokarczyk w kategorii rakiet ze spadochronem.

– 30 czerwca, wraz z Mateuszem lecimy w długą podróż do USA do Teksasu na Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych. – cieszy się Bartłomiej Tokarczyk, opiekun Uczniowskiego Klubu Modelarskiego ORION w Muszynie.

Źródło: Sądeczanin