Sukcesy na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych

W dniach 25-27 września w Lisich Kątach – Grudziądzu odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kosmicznych. W zawodach uczestniczyli instruktor modelarstwa kosmicznego Bartłomiej Tokarczyk oraz junior Mateusz Tokarczyk. Modelarze startowali w siedmiu dyscyplinach rakietowych. Junior Mateusz Tokarczyk w pierwszym dniu rywalizacji po emocjonującej dogrywce zwyciężył w kategorii rakiet ze spadochronem uzyskując tytuł Mistrza Polski. W drugim dniu zawodów instruktor Bartłomiej Tokarczyk w konkurencji rakietoplanów zajął drugie miejsce uzyskując tytuł Wice Mistrza Polski. W konkurencji rakiet z taśmą trzecie miejsce zajął po raz kolejny Mateusz Tokarczyk. W najbardziej emocjonującej konkurencji rakiet makiet Mateusz po raz kolejny zdobywa medal tym razem srebrny. Po raz pierwszy w historii klubu Orion zawodnik junior zdobywa komplet medali. Warto również wspomnieć, że obydwoje zawodnicy należą do Kadry Narodowej Polski a Bartłomiej Tokarczyk weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Rumuni w 2021 roku.