Tryumf młodego muszyńskiego modelarza w Pucharze Polski w modelarstwie kosmicznym.

W ubiegły weekend tj. 3-5.06 2016 roku siedmiu muszyńskich modelarzy z UKM „ORION” przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie wzięło udział w drugich w tym roku zawodach Pucharu Polski i Pucharu Świata w modelarstwie kosmicznym, które tym razem znalazły swoje miejsce w podkrakowskim Pobiedniku Wielkim. Zawody pod nazwą „World Cup in Cracow” odbywały się w na pozór pięknej i bezchmurnej pogodzie, nie najlepszej jednak z punktu widzenia modelarzy lotniczych. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom z Muszyny w zajęciu atrakcyjnych lokat. Najmłodszy w grupie modelarz, junior Cyprian Hamernik, stanął na trzecim stopniu podium w kategorii S9A (rakieta z wirowym elementem hamującym), ramię w ramię z doświadczonymi reprezentantami modelarskiej kadry narodowej, co było nie lada zaskoczeniem i tryumfem młodego zawodnika.

13340345_1795778380640473_4531735694943142169_oDrugim najlepszym osiągnięciem było czwarte miejsce Macieja Paluszka, któremu zabrakło jedynie 4 sekund aby zająć miejsce na podium. W zawodach wzięło udział prawie pięćdziesięciu zawodników z wielu krajów Europy – Polski, Słowacji, Czech, Białorusi, Bułgarii, Szwajcarii, Chorwacji. Ich organizatorem był Aeroklub Krakowski, pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI. Opiekunem muszyńskiej grupy był niezawodny prezes klubu „ORION” Bartłomiej Tokarczyk.

Bardzo dziękujemy sponsorom za wsparcie w zorganizowaniu wyjazdu, który jest częścią realizowanego przez Klub projektu pt. „Modelarska pasja”, dofinansowanego jako zadanie publiczne ze środków Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz Kluczowi Muszyńskiemu i firmie Muszynianka.

Fotorelacja w galerii.

Autor: M.Wiśniewski
Fot. B. Tokarczyk