Wysokie loty na Słowacji

W dniu 11 czerwca drużyna UKM „Orion” Muszyna uczestniczyła w kolejnej edycji Pucharu Świata w Modelarstwie Kosmicznym  Andritz Space Cup w słowackim Humenne. W ekipie po raz pierwszy pojawiła się juniorka Zuzanna Tokarczyk dla której zawody okazały się bardzo udane.

Startowaliśmy w trzech kategoriach rakiet z taśmą, wirnikiem oraz rakietoplanach.  Zawody przyciągnęły na start wielu zawodników z krajów takich jak :Słowacja, Czechy, Szwajcaria, Chorwacja, Białoruś, Rosja. Polskę reprezentowały dwa kluby; Orion z Muszyny oraz zawodnik z krakowskiego klubu Sowiniec. W poszczególnych kategoriach najlepsza okazała się Zuzanna Tokarczyk plasująca się na miejscu 6 w kategorii rakiet z wirnikiem oraz na miejscu 7 w kategorii rakiet z taśmą. Senior Maciej Paluszek  został sklasyfikowany na miejscu 6 w kategorii rakiet z taśmą.  Wszyscy zawodnicy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce na ponad 40 zawodników. To dla nas kolejne doświadczenie, z zawodów na zawody zajmujemy coraz lepsze pozycje. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski  w Nowym Targu.
Sponsorem wyjazdu była Spółdzielnia Pracy Muszynianka, Klucz Muszyński oraz Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, która pokryła większość wydatków w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej dla organizacji pozarządowych, tytułem zadania publicznego „Modelarska pasja”.

Bartłomiej Tokarczyk

Fotorelacja z wyjazdu.